София 1138, бул. "Цариградско шосе" 361

Транспорт

Компанията осигурява на клиентите си услугата – международен автомобилен Транспорт с тежкотоварни автомобили на търговски стоки Предлагаме оферти по индивидуални запитвания Предимството за работа с нас е, че разполагаме със собствен автопарк – 5 композиции- с бордови ремаркета и 3 броя – бусове за експресни доставки до и от всяка точка на Европа

Митница

GMX Ltd предоставя митнически брокерски услуги, като действа като посредник на вносителите и износителите в процеса на изпълнение на митническите формалности.

Въздушен и Морски Транспорт

Вносът и износът на стоки на дълги разстояния обикновено се извършва по море, въздух и морски пътища. Основната разлика между морския и въздушния транспорт е скоростта, като се има предвид, че времето за изчакване на обработката на въздушния транспорт може да варира от няколко дни до 10 дни. Докато морският транспорт зависи изцяло от разстоянието и наличността, като може да варира от няколко дни до седмици. Свържете се с нас, за да получите персонализирана оферта.

Складови услуги

Разполагаме с покрита складова площ, разположена на комуникативно място в София, както и с допълнителни съоръжения, за да се справим с вашите заявки и нужди, като: претоварване, складиране, крос-докинг, пакетиране, сортиране.

Често задавани въпроси

Предлагаме услугата FTL (пълно натоварване на камиони) с голям брой налични камиони на дневна база. Автопаркът, с който разполагаме е оборудван с GPS устройства, което позволява проследяване на доставките в реално време и осигурява допълнителна сигурност на клиента при реализиране на самата заявка.
LTL (Less than Full Truck – частичен товар ) е услуга, при която даваме на клиента възможност да избере услуга с частично натоварване и да получи услугата международен транспорт в разумен срок на по-изгодна цена. Реализирането на тези товари се организира от екипа на компанията със съществуващия FTL флот, така че решенията, които се предлагат, със сигурност са конкурентни.
Джи Ем Екс ЕООД осъзнава тенденциите на развитие през последното десетилетие в областта на предоставянето на услуги за групажен товарен транспорт. Реализира сътрудничество с партньори, разраства базата си в България което ще позволи събиране на групажни пратки от и за всяка точка на Европа, както и транспорт до тях. Гаранцията за качество, която освен ниската цена на транспорта гарантира и фиксирани отпътувания / притигания на камионите.
Превозът на товари по шосе е сключен на 19 май 1956 г. в Женева и определя правата и задълженията на договарящите се страни при превоз по шосе. CMR или международна товарителница представлява транспортен договор. Липсата му обаче не означава, че договорът не съществува и не анулира CMR конвенцията. В рамките на Конвенцията CMR се появяват три субекта: изпращач на стоки, превозвач и получател на стоки.
Международният въздушен транспортен документ за въздушна товарителница се издава от превозвач и се издава отделно за всяка пратка и не може да се издава за цялото превозно средство. Задължителното съдържание на AWB е регламентирано от протокола, а IATA (Асоциацията на международните въздушни превозвачи) е определила еднаквостта му.
Те включват 11 паритета, или законово регламентирани и ясно дефинирани правила по ключови точки от логистичните процеси. Паритетите определят задълженията на продавача и купувача по отношение на разходите, рисковете и застраховката на стоките, а четирите паритета са конкретно свързани с водния транспорт. Паритетите са задължителни, ако са договорени, но транспортният процес може да се осъществи с вътрешен договор, без да се определя някой от паритетите. В практиката обаче най-често използваните паритети са, защото те ясно и точно определят задълженията в рамките на: доставка и доставка на стоки, организиране и реализиране на логистични процеси, осигуряване на необходимата документация, експортно и вносно митническо оформяне, застраховане на стоки и разделяне. на разходите и рисковете.
Споразумението за международен превоз на леки хранителни продукти и оборудването със специални превозни средства за превоза им определя стоките като принадлежащи към група лесно развалящи се стоки, транспортните условия, както и превозните средства и оборудването, необходими за транспортирането на тези стоки. За да може превозното средство да превозва стоки, определени като лесно разглобяеми, то трябва да притежава ATP сертификат, който гарантира, че термоизолираната камера с охладителя е утроена и че резултатите от поне два теста съвпадат. Технологията за превоз на лекотоварни товари е сложна, най-вече поради появата на съвместими групи храни.
Документ от голямо значение за вносителите, защото може да намали разходите за митническо освобождаване. EUR 1 е сертификат за произход на стоките, който се издава по искане на купувача и позволява стоките да бъдат платени, като стоките, за които се прилага EUR 1, не са платени вносни мита. CT2 е документ, който придобива право на безмитнически внос на стоки от Русия. Формуляр А е сертификат за вътрешен произход на стоките.
Товарителницата е потвърждение, че водачът е получил декларираните стоки за превоз по море. Спецификата на менителницата е, че менителницата се държи, тоест титулярят на менителницата е същевременно собственик на стоката. Има няколко раздела на коносамента, като специална група се състои от групови товари.
Конвенцията (на френски Transport International Par la Rout) регулира транзитните потоци на страните, подписали конвенцията, и се отнася до автомобилния транспорт. Конвенцията ТИР позволява опростени митнически процедури в транзитните страни и се основава на 5 стълба. Конвенцията ТИР позволява процедурите за митническо освобождаване при износ и внос да се прилагат само в страните на износ / внос, докато транзитните страни не изпълняват тази процедура. По този начин се опростяват и ускоряват транзитните потоци. Превозвачите, които отговарят на изискванията, определени от Международния пътен съюз, могат да кандидатстват за ТИР карнети в Министерството на транспорта в София , като след завършен транспорт ТИР карнетът задължително трябва да бъде затворен.
(French Conférence Européenne des Ministres des Transports, Европейската конференция на министрите на транспорта, Европейска конференция на министрите на транспорта), междуправителствена организация е създадена на 17 октомври 1953 г. Движението на пътни превозни средства през границата между държавите е регулирано, тоест за всяко преминаване на граница и движение в чужда държава се изисква разрешение, лиценз на общността, многостранен лиценз CEMT или лиценз въз основа на двустранни споразумения. Многостранните лицензи CEMT за страните от Европейския съюз, страните от ОНД и страните кандидатки за членство в Европейския съюз осигуряват достъп до свободния пазар. Многостранната квотна система се основава на принципите, установени от Министерския съвет, като разпределението на многостранните лицензи CEMT се извършва всяка година. От 2006 г. ITF определя базовите квоти за всеки от членовете на CEMT всяка година. След това всяка страна членка, въз основа на броя на превозните средства, преобразува базовата квота в лиценз CEMT и го разпределя на превозвачите. CEMT е предписал условия за използване, които всички членове на CEMT трябва да спазват, за да не злоупотребяват и не се подчиняват на принципите, на които се основава многостранната квотна система.
Карнетът е митнически документ, определен от ATA и Истанбулската конвенция. АТА карнет позволява временен внос и след определено време реекспорт без плащане на вносни мита.
Европейското споразумение за международен превоз на опасни товари по шосе е споразумение, определящо технологията на превоз на опасни товари, както и опаковката, пакетирането, маркировката и маркировката на опаковките и превозните средства. В рамките на споразумението опасните товари са разделени на 9 групи опасни товари, като всяка от тези групи има своите специфики и необходими изисквания за осъществяване на транспорт. ADN – Европейското споразумение за международен превоз на опасни товари по вътрешни водни пътища е определено за речен транспорт на опасни товари.
В рамките на транспортните процедури на Съюза основните транзитни документи са Т1 и Т2. Документът Т1 се отнася за стоки, чийто произход не е от Европейския съюз, докато Т2 се използва за вътрешен транспорт в ЕС – за стоки с произход от Европейския съюз